https://linktr.ee/10SET

TENSET 31 MART 2021 TARİHİNDE UNISWAP’TA LİSTELENİYOR

LONDRA, BK / 25 Mart 2021

Uniswap, Kasım 2018'de piyasaya sürüldüğünden bu yana birçok De-Fi jetonuna ve madeni paraya ev sahipliği yaptı. Çok hızlı bir şekilde, Ethereum’un en sevilen AMM (Otomatik Piyasa Yapıcı) borsası haline geldi. AMM Borsaları, merkezi olanlardan (CEX’ler) farklı şekilde çalışır. Tüccarın şifreleme varlıklarını sipariş defterlerine yerleştirmek ve ticareti kolaylaştırmak için alıcılara ve satıcılara güvenmek yerine, DEX’ler (Merkezi Olmayan Borsa) ve AMM’ler tüm süreci otomatikleştirir.

Kripto alanındaki çok az CEX, çoğu geçmişte saldırıya uğradığı veya müşterilerini etkileyen teknik aksaklıklar yaşadığı için% 100 güvenlidir. Genellikle, merkezi borsalar, anonim kalmayı tercih eden birçok tüccar için ideal olmaktan uzak olan KYC (Müşterinizi Tanıyın) olarak bilinen süreç aracılığıyla ek belgeler de talep eder.

Güvenlik ve gizlilik endişeleri, DEX (Merkezi olmayan borsalar) için yüksek talebe yol açmıştır. Daha sonra, son yıllarda AMM borsalarının en etkili DeFi yeniliklerinden biri olduğu kanıtlandı. Sonuç olarak, yatırımcılar geleneksel sipariş defterlerinden bu yeni, merkezi olmayan ve açık kaynaklı likidite borsalarına geçerler.

Uniswap, Otomatik Piyasa Yapıcı borsasının en iyi örneğidir. Tüccarlara varlık sağlamak için likidite havuzlarına bağlıdır. Protokol içindeki algoritması, likidite havuzundaki bir varlığı çiftteki karşılık gelen varlığa bölerek fiyatları hesaplar. Çok teknik gitmeden, Uniswap’taki derecelendirme Constant

Product Market Maker (CPMM) tarafından belirlenir; ayrıntıları burada bulacaksınız. Uniswap, tüm ERC-20 belirteçlerini destekler ve birçok başarılı kripto para birimi için bir fırlatma rampası olmuştur.

Lütfen Unutmayın: Kripto varlıklarının değişimi, sözleşmelere yazılan kod satırları arasında gerçekleşir; bu nedenle, kripto varlıklarınızın sorumluluğu size aittir. Ticarete hiçbir üçüncü tarafın katılımı da ekstra sorumluluk getirir ve tüccarlar yatırımlarını korumak zorundadır. Kripto varlıklarınızın güvenliğini sağlamak için bir donanım cüzdanı kullanarak ekstra bir koruma katmanı eklemektir.

Https://uniswap.org/ adresini ziyaret ederken yapılacak ilk şey, sağ üst köşeye tıklamak ve “Uniswap Kullan” ı tıklayarak Uygulamayı başlatmaktır. Daha sonra değişim protokolüne yönlendirileceksiniz; Uniswap büyüsünün gerçekleştiği yer burasıdır.

Ana Sayfa: https://uniswap.org/
İşlem Protokolü Sayfası, “Uniswap Kullan” ı tıkladıktan sonra görünür

Bir sonraki adım, sağ üst köşedeki “Bir Cüzdana Bağlan” düğmesine tıklamaktır. Bir dizi cüzdan seçeneği size sorulacaktır. Bu eğitim, bir mobil cihaz cüzdanı kullanarak ilk iki seçenek olan Metamask ve Wallet Connect’e bakacaktır.

Metamask’ı, ardından İleri’yi ve son olarak Metamask ile Bağlan’ı tıklayın.

Bağlantı başarılı olduktan sonra, Uniswap size İşlem Protokolü Sayfasını sunacaktır. Bu sefer sağ üst köşede, cüzdanınızın genel adresini ve bakiyeyi göreceksiniz.

Menüdeki ikinci seçenek olan Wallet Connect, bir mobil cüzdan uygulaması ve bir dizüstü bilgisayar gerektirecek. Uniswap web sitesine gidin ve “Cüzdan Bağlantısı” listesinden ikinci seçeneği belirleyerek “Cüzdana Bağlan” işlemini tekrar izleyin. Uniswap, QR kodunu anında gösterir.

WalletConnect’e tıklayın ve cep telefonunu kullanarak QR Kodunu tarayın.

Mobil cihazda bir Trust Uygulaması açın, ayarlara gidin ve “WalletConnect” e dokunun, kamera uygulaması otomatik olarak açılacak, böylece QR kodunu Uniswap web sitesinden tarayabileceksiniz. Ardından “Bağlan” a basın. Bağlantı başarılı olduktan sonra Uniswap web sitesine geri dönün

Metamask Swap veya Mobil Cüzdan kullanarak Uniswap’te işlem yapmadan önce biraz ETH’ye ihtiyacınız olacak; Bunun nedeni, Etherium’un varsayılan ağ Metamask olması ve Uniswap’in ayarlanması ve tüm işlem ücretlerinin yerel para biriminde ödenmesidir.

Ağı güçlendirmek için Ethereum’un yerel kripto para birimi ETH’sine ihtiyaç vardır.

Ethereum’daki ağ ücretlerinin bugünlerde oldukça yüksek olduğunu unutmamalısınız. Tenset Lansmanı etkinliği sırasında tek bir işlemin 30 $ ile 80 $ arasında veya daha fazlasına mal olması normaldir, bu nedenle siparişi vermeden önce bunu aklınızda bulundurun ve gaz ücretlerini karşılayacak yeterli ETH’ye sahip olduğunuzdan emin olun.

Artık cüzdanınızı Uniswap ile bağladığınıza göre, devam edip takas hizmetini kullanabilirsiniz. 31 Mart’ta listelendiğinde bir 10SET jetonu satın almak için, onu takas seçeneklerinde bulun ve ardından istediğiniz miktarı seçene kadar adaylıkla uğraşın. Daha da iyisi, doğru bir 10SET belirteciyle işlem yaptığınızdan emin olmak için, Tenset sözleşmesini yalnızca aşağı kaydırma menüsünden seçmek yerine takas penceresine kopyalayıp yapıştırmak tercih edilir. Tenset sözleşmesi: 0x7FF4169a6B5122b664c51c95727d87750eC07c84 Seçildikten sonra, Değiştir düğmesinin altında otomatik olarak hesaplanan gaz ücretlerinin maliyetini göreceksiniz. Ardından işlemi onaylamak için web tarayıcınızda Metamask Swap’a geri dönün.

10SET jetonunu, Miktar’ı seçin, Takas’a basın ve Onay için bekleyin.

İşleminizi mobil cüzdanda onaylamadan önce, gaz ücretleri için gelişmiş seçenekleri not edin. Metamask bu gaz ücretlerini sizin için otomatik olarak hesaplasa da, bunlar her zaman doğru değildir ve gaz ücretlerini manuel olarak seçmek her zaman iyidir. Bu gelişmiş gaz seçenekleri Metamask Swap için biraz gizlidir. Onlara, “Değiştirmeyi İncele” ye tıkladıktan sonra veya sonraki pencerede “Gelişmiş” e tıkladığınızda “Düzenle” seçeneğini kullanarak ulaşabilirsiniz. Gaz fiyatı ve gaz limiti adlı iki rakamı kontrol edin. Dikkat etmeye değer ana sayı, Gwei cinsinden ifade edilen Gaz fiyatıdır.

Ethereum Gas Tracker adlı başka bir aracın kullanışlı olduğu yer burasıdır. Gas tracker’ın yaptığı şey, fazla ödeme yapmadığınızdan veya eksik ödeme yapmadığınızdan emin olmak için size en güncel Ethereum gaz ücretlerini vermektir.

Ethereum Gaz Takibi

İşleri özetlemek için, Metamask gibi uzantı cüzdanlarına göz atma konusunda bir uyarı. Size özel anahtarlarınızın kontrolünü vermelerine ve oldukça şaşırtıcı şeyler yapmanıza izin vermelerine rağmen, tarayıcı eklenti cüzdanları perde arkasında biraz daha merkezileşme eğilimindedir ve her zaman en kararlı değildir. Tarayıcı genişletme cüzdanları da mobil cüzdanlar kadar güvenli değildir ve özellikle donanım cüzdanlarıyla karşılaştırıldığında o kadar güvenli değildir.

Bu nedenle, Metamask cüzdanının kripto para borsasındaki bir hesaba benzediğini düşünebilirsiniz. Bu nedenle, kriptoyu Metamask’ın cüzdanında uzun süre tutmamanız ve yalnızca ticaret veya ürün yetiştiriciliği yaparken ona para aktarmanız önerilir. Bunlardan hiçbirini yapmadığınızda, kripto paranızı güvenilir bir donanım cüzdanında güvende tutmak en iyisidir.

Uniswap eğitiminden keyif aldığınızı umuyoruz, eğer öyleyse, makaleyi alkışlayın ve yorum bölümünde bize deneyiminizden bahsedin.

--

--

The World’s first deflationary token that combines dividend shares with best cryptocurrency projects. More Info : https://linktr.ee/10SET

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store